Zdjęcia kóz wspinających się na drzewa w Maroku

0
668
Marokańskie kozy lubią wspinać się na arganowe drzewa.

Czy wiesz, że w Maroku kozy wspinają się na drzewa? Rolnicy faktycznie wspierają i uprawiają tę dziwaczną technikę rolniczą, wypuszczając swoje stada, aby wspinały się i przeżuwały owoce.

Kozy lubią wspinać się na rzadkie drzewa Argania żelazna, uprawiane prawie wyłącznie w dolinie Sous w południowo-zachodnim Maroku. Argania jest rzadkim i chronionym gatunkiem po latach nadmiernej uprawy i wycinki. Drzewo produkuje doroczne plony owoców, a ten pyszny kąsek przyciąga legiony lokalnych kóz, które wskakują na gałęzie, aby zbierać owoce. Te niezapomniane wiejskie sceny mają miejsce głównie w czerwcu, kiedy dojrzewają owoce arganowe.

Chociaż samo drzewo jest gęstym, sękatym bałaganem gałęzi i cierni, co roku produkuje półsłodkie papkowate owoce, które otacza twardy orzech.

Dopiero gdy owoce są w pełni dojrzałe, kozy zostają wypuszczone na ucztę. Jedną z największych zalet nawyków wspinaczkowych kóz są ich odchody. Zjedzone owoce i orzechy są przetwarzane na nasiona. A z nasion Arganii produkowany jest olejek arganowy, który jest obecnie eksportowany na cały świat jako kultowy produkt kosmetyczny.

Olej arganowy oczywiście nie zawiera kozich odchodów. Olejek arganowy jest obecnie produkowany przez spółdzielnie kobiet w południowo-zachodnim Maroku, które zbierają owoce prosto z drzew i mielą nasiona w orzechach.

Czytaj: Dziewczyna chciała zrobić selfie z kozą. Głupota nie zna granic (WIDEO)

Dla wielu światowych turystów kozy przeciwstawiające się grawitacji stały się fantastycznym obiektem do robienia zdjęć, ponieważ przekraczają granice tego, co naszym zdaniem jest niemożliwe w królestwie zwierząt. Zwierzęta stoją na niemożliwie niepewnych gałęziach i delektują się sezonową ucztą.

Niesamowite zdjęcia mogą nawet skusić Cię do ponownego wspięcia się na to drzewo na Twoim podwórku, tak jak wtedy, gdy byłeś młodszy. Jeśli koza może to zrobić, Ty też!

Elgaard
Caroline Granycome
SuperCar-RoadTrip.fr
Dromedar61
 Cuno de Boer
jackmac34
Marco Arcangeli
Elgaard
Aleksandra M.

Czytaj: Cudowna wioska w Maroku.