Zdjęcia, które dowodzą, że ludzie cierpiący na depresję nie okazują tego, jak bardzo cierpią i jak im źle.

0
788

W dzisiejszych czasach, w których jest tyle hejtu, tyle działań w Internecie, które są przejawem złości, agresji i nienawiści, w których wiele osób na pierwszym miejscu stawia karierę, gdzie w Internecie każdy ma prawo powiedzieć najgorsze zdanie o kimś, kogo się nie zna, niestety bardzo często można wpaść w depresję. 

Na depresję cierpi dziś 350 mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5 mln. W USA liczba zdiagnozowanych rośnie co roku o 20%. I nie ma reguły, choruje każdy – nastolatkowie, dzieci, kończąc na seniorach. Tylko połowa chorych się leczy, za to wszyscy wiedzą, jak krok po kroku depresja potrafi wyniszczyć od środka.

Depresja znajduje się na czwartym miejscu wśród najbardziej powszechnych chorób. Do 2020 roku wysunie się na drugą pozycję, a do 2030 roku na pierwsze miejsce (według ekspertyz WHO).

PRZECZYTAJ TAKŻE: CHŁOPCZYK WSTYDZIŁ SIĘ SWOJEGO WYGLĄDU. DOSTAŁ W PREZENCIE KOTA Z TĄ SAMĄ CHOROBĄ – f7dobry.com

Chorzy na depresję normalnie chodzą do pracy, na studia, mają znajomych, z którymi się spotykają, a ci znajomi nawet nie podejrzewają ich o to, że Ci na co dzień muszą walczyć sami ze sobą. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne dlatego, że przyjęło się, że osoba cierpiąca na depresję będzie cały czas smutna, ciągle płacząca i niechlujnie ubrana. Niestety, takie osoby na co dzień zakładają maskę, która ukrywa bolączki chorego, często krążące wokół samobójstwa.

W Internecie można znaleźć tysiące historii, w których ludzie zorientowali się za późno… Za to chcą ostrzec innych, umieszczając zdjęcia, które pokazują, że chora osoba wygląda normalnie, ale w środku bardzo cierpi.

Chęć odebrania sobie życia tkwi w głowie cały czas.

Obojętnie, czy akurat kąpiesz się w wannie, czy zmuszasz się do wyjścia ze znajomymi do pubu – ta myśl cały czas jest z Tobą.


Źródło: selfloveclubb

Nie jest nigdzie powiedziane, że osoba chora na depresję musi okazywać to, że walczy sama ze sobą i jak bardzo cierpi.

„To zdjęcie zostało wykonane kilka dni przed tym, gdy mój mąż odebrał sobie życie. Nie wiedziałam, że ma takie problemy” – napisała żona Chestera Benningtona, wokalisty zespołu Linkin Park, który popełnił samobójstwo.

Źródło: twitter.com

Udostępniła także filmik, na którym widać Chestera 36 godziny przed popełnieniem samobójstwa.

To gra pozorów…

Ta dziewczyna udostępniała to zdjęcie siedem godzin przed tym, gdy chciała się zabić. To była jej trzecia próba. Patrząc na zdjęcie, nie pomyślałbyś, prawda?

Źródło: selfloveclubb

Niestety, gdy nie umiemy odczytywać znaków dla wielu osób jest już za późno…

„To mój syn, tuż przed udaniem się do swojego pokoju, gdzie na laptopie sprawdzał, jak się skutecznie powiesić. Zrobił to…” – napisała zrozpaczona matka w Internecie, aby ostrzec innych przed tragedią.

Źródło: facebook.com

Depresję można ukrywać przez wiele lat

Zdjęcie wykonane dwa tygodnie przed tym, gdy mój chłopak się powiesił” – napisała kolejna zrozpaczona internautka.

Następnym razem lepiej zastanów się dwa razy, nim bezpodstawnie kogoś ocenisz. Nigdy nie wiesz, co tak naprawdę dzieje się w głowie tej osoby… A zranić słowami można szybko.

Tekst pochodzi z całkiemmozliwe.pl