Zdjęcia zdeterminowanych psów łapiących frisbee w powietrzu

0
668

Fotograf Claudio Piccoli sprawia, że zwykłe psy wyglądają jak superbohaterowie. W swojej hipnotyzującej serii „Psy w akcji” czworonożni przyjaciele szybują po niebie jak Superman.

Z łatwością wykonują największe skoki, często mając oczy wyćwiczone w łapaniu kolorowych frisbee. Uwiecznione momenty na zdjęciach Picolli przypominają nam, że psy, oprócz tego, że są lojalnymi towarzyszami, są również niesamowitymi sportowcami.

Jednak uchwycenie idealnego ujęcia psa w powietrzu nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Proces fotografowania wysoko skaczącego psa przez Piccoli zależy od rodzaju akcji, którą fotograf zamierza zaprezentować.

„Zwykle każde zdjęcie wymaga dużo przygotowania”, mówi. „Każdy pies i jego ruch wymagają innych ustawień aparatu. Kluczowa jest również komunikacja między właścicielem a jego psem. Bardzo ważne jest, aby wyjaśnić właścicielowi, co chcemy zrobić na sesji zdjęciowej i czego się spodziewamy lub jak powinien się poruszać podczas akcji, aby zostać poprawnie sfotografowanym”.

Przede wszystkim seria „Psy w akcji” wymagała cierpliwości. „Psy nie są maszynami ani modelami. Nie możemy im zapłacić i coś wspólnie ustalić, aby wiedziały jak pozować” – mówi Piccoli – „a każdy pies i rasa jest inny!” Te różnice sprawiają, że seria zdjęć jest tak przyjemna dla miłośników psów.

Przewiń w dół, aby zobaczyć niektóre z najciekawszych chwil z tego projektu.

Fotograf Claudio Piccoli sprawia, że zwykłe psy wyglądają jak superbohaterowie.

Jego zdjęcia psów w powietrzu podkreślają niesamowity atletyczny charakter psów.

Czytaj: Urocze portrety psów wykonane przez Alicję Zmysłowską

Claudio Piccoli: Website | Instagram | Facebook

Czytaj: W WIELKIEJ BRYTANII POCIĄGI BĘDĄ ZASILANE WODOREM I WYGENERUJĄ ZERO EMISJI.