Zdrowy, skuteczny, domowy antyperspirant.

0
951

Domowy antyperspirant przygotowany w domu z naturalnych składników jest zdecydowanie bardziej zdrowy, bardzo wydajny, tani i skuteczny. A jak wiemy, antyperspiranty, które można zakupić w sklepach mają w swoim składzie wiele składników bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia, zwłaszcza: aluminium oraz substancje blokujące/zamykające pory. 

Chciałam się z Wami podzielić przepisem na domowy antyperspirant. To banalnie prosty przepis,  a Twoje ciało na pewno Ci podziękuje.

Większość antyperspirantów dostępnych na rynku, po latach stosowania, może być naprawdę niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zawierają wiele szkodliwych, toksycznych substancji, które wnikają przez skórę do naszego organizmu. Przygotowanie domowego, naturalnego antyperspirantu nie jest wcale skomplikowane, zajmuje dosłownie chwilę i działa równie skutecznie. Nad czym się więc zastanawiać?

Pamiętajmy, że pocenie się jest ludzką rzeczą. To naturalna obrona organizmu przed przegrzaniem. Zapach potu jest nieprzyjemny, ponieważ na skórze każdego człowieka żyją bakterie, które rozkładają pot i to ich namnażanie musi zatrzymać dobry dezodorant. Dobrym rozwiązaniem nie jest zagłuszenie zapachu lub blokowanie porów (na dodatek każdy z nas używa kilka razy dziennie antyperspirantu) tak jak robią to tradycyjne dezodoranty. Należy po prostu zapobiec rozwojowi bakterii.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że stworzysz warunki niesprzyjające rozwojowi bakterii, przez zmianę środowiska na zasadowe. Stąd przepis na antyperspirant domowej roboty.

Potrzebujesz tylko dwóch składników:

  • Soda oczyszczona – zapobiega rozwojowi bakterii poprzez zmianę środowiska na zasadowe i posiada zdolność pochłaniania zapachów
  • Olej kokosowy – działa antybakteryjnie, antyseptycznie i łagodząco
  • Szklany, wyparzony słoiczek

1/4 szklanki sody oczyszczonej należy zlepić z 3-4 łyżkami oleju kokosowego i gotowe. Antyperspirant należy przechowywać w słoiczku, nakładać jak balsam. Taki antyperspirant ma działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antyseptyczne. Jest całkowicie hipoalergiczny i w 100% naturalny. Zapobiega przykremu zapachowi i pielęgnuje skórę.

Możesz użyć także drugiego, bardzo dobrego przepisu:

Składniki:

  • Olej kokosowy – 3 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego
  • Woda utleniona – 1,5 łyżki
  • Soda oczyszczona – 5 czubatych łyżek
  • Naturalny olejek zapachowy – kilkanaście kropelek ulubionego zapachu
  • Szklany wyparzony słoiczek

Wszystkie składniki należy wymieszać, aż do uzyskania takiej mięciutkiej, miękkiej, miłej konsystencji, tak żeby bez problemu nałożyć sobie na palec i rozsmarować pod pachą.

Przeczytaj także: ZALETY MNISZKA LEKARSKIEGO, O KTÓRYCH KONCERNY FARMACEUTYCZNE WOLAŁABY ŻEBYŚ NIE WIEDZIAŁ.