Zeus jest oficjalnie najwyższym żyjącym psem na świecie

0
1312
Najnowszym rekordzistą Guinnessa w kategorii „najwyższy żyjący pies” jest Zeus, dog niemiecki z Bedford w Teksasie. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa

Jako mała dziewczynka Brittany Davis z Bedford w Teksasie marzyła o tym, by pewnego dnia mieć doga niemieckiego. Teraz, jako dorosła, jest kochającą właścicielką rekordzisty Zeusa, który właśnie został potwierdzony przez Księgę Rekordów Guinnessa jako najwyższy żyjący pies na świecie (samiec). Dwuletni, łagodny olbrzym ma 1,046 metra od stopy do kłębu.

Zeus dołączył do rodziny Davisów, gdy brat Brittany, Garrett, podarował jej ośmiotygodniowego szczeniaka. Zeus był największy w pięcioosobowym miocie.

„Był dużym psem, odkąd go kupiliśmy, nawet jak na szczeniaka. Miał ogromne łapy” – mówi Davis. Na początku miała kilka zastrzeżeń do posiadania w domu tak dużego psa, ale teraz mówi: „To tak, jakby mieć drugą osobę”.

Pies pomimo swoich rozmiarów jest bardzo wyluzowany, często spędza czas spacerując po okolicy ze swoim najlepszym przyjacielem (nastoletnim synem Brittany), śpiąc przy oknie i towarzysząc swoim ludziom na targu rolników – zwłaszcza targu rolniczym w Dallas, gdzie jest gwiazdą. „Wszyscy go znają i wszyscy sprzedawcy go znają” – wyjaśnia Davis. „Dostaje dodatkowe smakołyki i dużo uwagi”.

Wyróżniający się Zeus, jak i jego właściciele są już przyzwyczajeni do uwagi. Ludzie uwielbiają komentować: Wow, to koń! Pytają też: Czy mogę na nim jeździć? i czy on ma siodło? „Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „nie” – chichocze Davis.

Czytaj: Tamaskan – pies, który wygląda jak wilk, ale nie ma nic z wilka

Chociaż Zeus jest ogólnie grzeczny, zna swój rozmiar i wykorzystuje go na swoją korzyść, kradnąc dziecku smoczek lub jedzenie pozostawione w zasięgu. Dla tych, którzy są zainteresowani posiadaniem dużej rasy psów, Davis ma ostrzeżenie: bądź przygotowany na duże wydatki na karmę dla psów! Zeus zazwyczaj spożywa sześć filiżanek karmy dla psów dużych ras „Gentle Giants” na śniadanie i ponownie po południu. Jest też tak wysoki, że jego miska na wodę to zlew.

Pomysł, aby dotrzeć do Księgi Rekordów Guinnessa, pojawił się po raz pierwszy na spotkaniu rodzinnym, kiedy ktoś zasugerował, że Zeus może być wyższy od poprzedniego najwyższego żyjącego psa, innego doga o imieniu Freddy, który miał 1,035 metra wzrostu . Jednak żaden z tych psów nie ma tytułu „Najwyższego psa wszechczasów”; należy do jeszcze innego doga niemieckiego, również o imieniu Zeus, który posiada rekord 1,066 metra. Początkowo rodzina nie sądziła, że Zeus może być pretendentem do rekordu; ale Davis mówi: „Kiedy go zmierzyliśmy, zdaliśmy sobie sprawę, że prawdopodobnie był. Nigdy nie sądziliśmy, że będziemy mieli największego żyjącego psa”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dla rodziny Davisów osiągnięcie to tylko podkreśla, jak wyjątkowy jest ich pies Zeus. Mimo to potwierdzenie wpisu do Księgi Rekordów Guinessa naturalnie wiąże się z prawem do przechwałek. „Otrzymujemy wiele komentarzy typu:„ Wow, to najwyższy pies, jakiego kiedykolwiek widziałem”, więc fajnie jest teraz móc odpowiedzieć:„ Tak, to zdecydowanie najwyższy pies, jakiego kiedykolwiek widziałeś!”

Czytaj: Nowa mieszkanka wrocławskiego zoo. Jest śliczna i zdrowa!

Najnowszym rekordzistą Guinnessa w kategorii „najwyższy żyjący pies” jest Zeus, dog niemiecki z Bedford w Teksasie.

Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa

Zeus mierzy 1,046 metra od stopy do kłębu.

Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa

Jego właścicielka, Brittany Davis, mówi: „Odkąd go kupiliśmy, był dużym psem, nawet jak na szczeniaka. Miał ogromne łapy”.

Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa

Ten duży pies może wydawać się niebezpieczny, ale tak naprawdę to łagodny olbrzym.

Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa

Księga Rekordów Guinnessa: Strona internetowa | Facebook | Instagram | Twitter | YouTube