Ziejący ogniem, trójgłowy posąg smoka przyciąga tłum do tego miasta

0
585
Zdjęcie: Park Kudykina Gora/Instagram

Naturalnej wielkości, ziejący ogniem, trójgłowy posąg smoka przyciąga tłum do rosyjskiego miasta.

W ostatnich latach miasto Kamienka w rosyjskim regionie Lipieck zasłynęła jako dom Zmei Gorynich, gigantycznego trójgłowego posągu jednego z najbardziej znanych złoczyńców słowiańskich opowieści ludowych.

Rodzinny park „Kudykina Góra” na obrzeżach miasta Kamienka stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Lipiecka w dużej mierze dzięki jednemu eksponatowi – ogromnemu posągowi Zmei Gorynich, który „niezwykle realistycznie” i „przerażająco atrakcyjnie” został przedstawiony jako główny antagonista w dziesiątkach rosyjskich opowieści i legend ludowych.

Stworzony przez ukraińskiego rzeźbiarza Vladimira Kolesnikova, imponujący posąg ma około 15 metrów wysokości i jest tak duży, jak można się spodziewać po przerażającym trójgłowym smoku. Czy wspominałam, że od czasu do czasu zieje ogniem i groźnie krzyczy?

Prace nad tą prawdziwą wersją Zmeia Gorynicha rozpoczęły się w 2015 roku i zostały zakończone po około dwóch latach. Posąg składa się głównie z żelaznej ramy i betonu, i przedstawia straszliwe stworzenie podobne do smoka w całej jego przerażającej chwale, na szczycie niewielkiego kopca, pośrodku rodzinnego parku Kudykina Góra.

Zdjęcie: Facebook

Jeszcze przed ukończeniem w 2017 roku zdjęcia bezskrzydłego Zmeia Gorynicha stały się popularne w mediach społecznościowych, zdobywając ponad milion polubień na samym Facebooku i przyciągając turystów do miasta Kamienka. Dziś co roku dziesiątki tysięcy turystów odwiedza park, aby na własne oczy zobaczyć tego ogromnego smoka.

Zdjęcie: Facebook

Punktem kulminacyjnym wizyty w Kudykinie Górze jest usłyszenie, jak smok wydaje z siebie krzyk przypominający Godzillę, tuż przed tryskaniem płomieni przez wszystkie trzy pyski, pozostawiając smugi czarnego dymu unoszące się wokół. Te efekty specjalne można oglądać tylko punktualnie o godzinie 19:00 w weekendy i święta państwowe.

Czytaj: Mężczyzna przez 13 lat zamieniał 45-metrowy żywopłot w smoka

Zdjęcie: Facebook

Aby zobaczyć na własne oczy ten imponujący posąg Zmeia Gorynicha, musisz przejechać 400 km z Moskwy autostradą M4 Don. 500-hektarowy park rodzinny Kudykina Gora jest bezpłatny i oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Facebook

Czytaj: Lotnisko w Krakowie ze znacznym wzrostem liczby podróżnych