Znaczenie, właściwości i zastosowania ametystu

0
501
Ametyst. Źródło: Instagram/spiritnectar

Ametyst to jeden z najwspanialszych kamieni wszechczasów. Uwielbiam bogate liliowe i fioletowe kolory, które charakteryzują ten kamień.

Przez wieki ametyst miał dla ludzi ważne znaczenie. Nawet dzisiaj niesie ze sobą znaczenie duchowe. Porozmawiajmy o historii, zastosowaniach i znaczeniach ametystu!

Co to jest ametyst?

Ametyst to rodzaj kwarcu, który uosabia fioletowe, a czasem fioletowo-różowe zabarwienie. Nazwa kamienia ma swoje korzenie w biblijnym greckim słowie Amethystos, które oznacza „odurzyć”.

Ten półszlachetny kamień powstaje naturalnie przez lawę, gdy pęcherzyki gazu zostają uwięzione. Pozwala to na tworzenie się kryształów wewnątrz bąbelków. Jeśli te wgłębienia po lawie są wypełnione płynem bogatym w krzemionkę ze śladowymi ilościami żelaza, mogą się uformować te kryształy.

Historia ametystu

Ametyst. Źródło: Twitter

Starożytni Grecy wierzyli, że ametyst zapobiega zatruciu się ludzi i w tamtym czasie pili z kieliszków wykonanych z ametystu, aby uniknąć zatrucia.

Ametyst był również używany jako kamień szlachetny przez starożytnych Egipcjan, którzy rzeźbili je w grawerowane klejnoty. Ametystowe koraliki znaleziono w anglosaskich grobach w Anglii i nawet dzisiaj biskupi anglikańscy noszą pierścień biskupi wykonany z ametystu.

Czytaj: W Anglii możesz uprawiać jogę wśród alpak.

Znaczenie i właściwości

Ametyst. Źródło: Instagram

Przez wieki, sięgające tysięcy lat wstecz, ametyst miał dla ludzi ważne znaczenie. Współczesne praktyki duchowe uważają, że kamień chroni nas i leczy. Mówi się, że ametyst tworzy duchową mądrość i zmniejsza obecność negatywnych myśli. Niektórzy uważają ametyst za kamień pokoju, który łączy nas z niewidzialną boskością. Inni uważają, że pomaga im to jaśniej myśleć i lepiej się skupiać.

Mówi się, że ten kamień symbolizuje i nosi te moce:

  • spokój,
  • pojednanie,
  • pokorę,
  • połączenie z boskością,
  • ochronę przed zatruciem,
  • duchową mądrość,
  • skupienie i jasność umysłu,
  • leczenie ran.

Zastosowania dla ametystu

Ametyst. Źródło: Twitter

Ametyst jest powszechnie uważany za środek uspokajający, uspokajający wzburzone morza, które mogą żyć w naszych umysłach. To mocny kamień, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyrobu biżuterii, takiej jak naszyjniki, pierścionki i kolczyki. Ten kamień można również łatwo wyrzeźbić w koraliki.

Mówi się, że nawet mały kawałek ma duży wpływ. Nie musisz nosić ze sobą 900 gramowego kawałka kamienia, gdziekolwiek jesteś. Nawet malutki kawałek załatwia sprawę.

Czytaj: Jaki jest Twój kamień urodzinowy? Ciekawostki o każdym z 12 kamieni szlachetnych

Jeśli chodzi o te kamienie półszlachetne i ich różne moce i znaczenie. Istota, którą jesteś, oddziałuje ze światem w wyjątkowy sposób. Jeśli jesteś w posiadaniu tego kamienia, nie zakładaj, co zrobi dla Ciebie. Zamiast tego miej otwarty umysł i pozwól, aby mądrość ametystu przyszła do Ciebie. Jedna osoba może uznać, że to ją uspokaja. Druga stwierdzi, że dzięki temu kamieniu jest skupiona, staje się silną i zrównoważoną osobą. Wszystko zależy od tego, kim jesteś!

johannesfloe.com – Art to remember