Znany reżyser filmowy uzyskał obywatelstwo polskie

0
130
Darren Aronofsky otrzymał polskie obywatelstwo. Jego babcia była Polką. (zdjęcie: Patrick Willems, x)

Darren Aronofsky, uznany amerykański reżyser „Requiem dla snu”, „Zapaśnika” i „Czarnego łabędzia”, uzyskał polskie obywatelstwo.

Aronofsky był związany ze swoim polskim dziedzictwem poprzez swoją babcię, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych wraz z częścią rodziny.

„Tak, mogę potwierdzić, że pan Darren Aronofsky miesiąc temu oficjalnie przyjął obywatelstwo polskie” – powiedział w rozmowie z „Wprost” Marcin Mamiński, prawnik, który pomagał Aronofsky’emu w uzyskaniu obywatelstwa.

„Życzeniem rodziców Aronofsky’ego było, aby pewnego dnia został obywatelem polskim” – dodał Mamiński.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Iga Świątek dominuje nad Vondrousovą i dociera do półfinału Rolanda Garrosa

Proces uzyskiwania obywatelstwa jest dość długi i trwa zazwyczaj od czterech do pięciu lat. Jednak polskie pochodzenie reżysera przyspieszyło tę procedurę.

„Po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, Aronofsky będzie częściej pojawiał się w Polsce” – powiedział Mamiński, dodając, że na razie amerykański reżyser odwiedzał nasz kraj sporadycznie.

CZYTAJ: Filmowa adaptacja klasycznej polskiej powieści staje się światowym hitem Netflixa!

Najważniejszy moment w karierze

„Czarny łabędź” przyniósł Darrenowi Aronofsky’emu najwięcej nominacji do Oscara, ale jedyną nagrodę otrzymała Natalie Portman w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Jego ostatnia produkcja „Wieloryb” otrzymała dwie nominacje do Oscara. Dramat opowiada historię ojca zmagającego się ze skrajną otyłością, który pragnie odbudować swoją relację z córką. Brendan Fraser zdobył Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, a film zdobył także nagrodę za najlepszą charakteryzację i fryzurę.

CZYTAJ NA F7SPORT.PL – Reprezentacja Polski triumfuje nad Bułgarią w Lidze Narodów