Zobacz filmik, jak pęka popcorn w ultra zwolnionym tempie

0
573
Screen/YouTube

Chyba większość ludzi lubi po ciężkim dniu zasiąść na wygodnej kanapie przed telewizorem z miseczką popcornu. A czy widzieliście kiedyś w zwolnionym tempie, jak pęka popcorn, który tak uwielbiamy podjadać?

Zima sprzyja oglądaniu dobrych filmów. A jak film, to musi być popcorn.

Poniżej możecie obejrzeć pękający popcorn w ekstremalnie zwolnionym tempie. To może nie brzmieć ekscytująco, ale zaufaj nam, to jest całkowicie magiczne i nie będziesz mógł przestać tego oglądać.

W filmiku, w zwolnionym tempie z kanału YouTube Warped Perception pojedyncze ziarno kukurydzy jest wybijane w zwolnionym tempie za pomocą ultraszybkiej kamery Phantom v2512 przy 30 000 FPS. To około 1250 razy wolniej niż to, co zwykle widzą nasze oczy.

Filmik śledzi podróż od skromnego ziarna popcornu do puszystej przekąski, którą wszyscy znamy i kochamy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Materiał filmowy staje się coraz wolniejszy, aż pokazuje ziarno otwierające się z prędkością 30 000 klatek na sekundę. Gładka powierzchnia pęka, gdy pojawia się puszysty biały puf popcornu. Z bliska wygląda jak chmura.

„Wierzę, że filmy w zwolnionym i ultra zwolnionym tempie dają nam spojrzenie na świat, którego normalnie nie widzimy, ale wiemy, że istnieje” – powiedział Mashable Matt Mikka z Warped Perception. „W pewnym sensie takie filmy rozszerzają zdolność ludzkiego oka i ludzkiej percepcji”.

Czytaj: 15 produktów spożywczych, które mogą powodować raka

Screen/YouTube

Kto wiedział, że prosta czynność podgrzewania w kuchence mikrofalowej torebki popcornu jest bardziej jak tworzenie dzieła sztuki? Tak wygląda dobre wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Tu nie chodzi tylko o kukurydzę. To zupełnie nowy sposób rozumienia świata. Poza tym po prostu fajnie jest to oglądać.

Czytaj: Kraków już nie jest liderem smogu w Polsce. Jakie miasto ma gorsze powietrze?