Zobacz, jak emeryci wiszą za szyję, aby leczyć ból pleców

0
624

Wiszenie na szyi jest uważane za niebezpieczne, niektórzy nazwaliby to nawet za śmiercionośne, ale emeryci w Chinach coraz częściej używają to jako formy ćwiczeń w leczeniu bólu pleców.

Dziwaczny trend ćwiczeń stał się bardzo popularny wśród starszych entuzjastów fitnessu w chińskiej prowincji Liaoning, w ciągu ostatnich kilku lat.

Zdjęcia i filmiki pokazują emerytów wiszących za szyję na specjalnej uprzęży, zwisających w powietrzu lub kołyszących ciałem w przód i w tył, po okręgu. Przymocowują te specjalne uprzęże na szyję do drzew w parkach lub do metalowych prętów w miejscach do ćwiczeń na świeżym powietrzu i przysięgają, że niezwykłe ćwiczenia robią cuda na ich problemy z plecami.

„Te ćwiczenia uzdrowiły moje problemy z kręgosłupem. Nie muszę już brać leków”, powiedziała starsza kobieta, która codziennie wisi na szyi przez co najmniej 30 minut. „Mogę się nawet zdrzemnąć w trakcie wiszenia. To takie wygodne”.

Czytaj: Kino samochodowe we Wrocławiu – od kiedy i co można obejrzeć?

Liny do szyi używane do dziwacznych ćwiczeń zostały wynalezione przez Sun Rongchun, pochodzącego z Shenyang, który zaczął używać huśtawki do szyi około 2017 roku jako sposobu na złagodzenie bólu szyi. Był tak zadowolony z wyników, że zaczął polecać je innym osobom, więc można powiedzieć, że 57-latek zapoczątkował ten kontrowersyjny trend fitness.

Wiszenie na szyi ma pomóc poprzez rozciągnięcie kręgów odcinka szyjnego kręgosłupa i szyi, zmniejszenie nacisku na nerwy, ale eksperci ostrzegają, że twierdzenia te nie są naukowo udowodnione, a ćwiczenia mogą spowodować poważne urazy kręgosłupa, a nawet paraliż.

Ludzka szyja może bezpiecznie wytrzymać tylko 25 kilogramów, więc utrzymywanie przez nią kilkakrotnie większą wagę przez długi czas i poruszanie ciałem w różnych kierunkach jest po prostu najbezpieczniejszym ćwiczeniem na świecie. Mimo to jej praktykujący nadal to wykonują.

Czytaj: 10 ćwiczeń na plecy, które sprawią, że poczujesz się lepiej i dostaniesz energii.

Niezwykła forma ćwiczeń po raz pierwszy trafiła na pierwsze strony międzynarodowych wiadomości w 2019 roku, ale od tego czasu popularność tych ćwiczeń nadal rośnie, a filmiki z ludźmi wiszącymi w powietrzu zawieszonymi na szyjach stają się w krótkim czasie popularne w Internecie.

johannesfloe.com – Art to remember