Zobacz, jak facet ratuje lokalne żółwie przed cierpieniem

0
2513
Zdjęcie: Chica Boy

Zobacz, jak ten mężczyzna ratuje lokalne żółwie morskie przed niepotrzebnym cierpieniem.

Pąkle to szczególnie lepki rodzaj skorupiaków, który uwielbia przyczepiać się do twardych powierzchni, takich jak skały i statki. Czasami jednak stworzenia morskie przylegają również do muszli żółwi morskich.

Pojedyncza pąkla nie szkodzi żółwiowi i zwykle pozostaje niezauważona; jeśli jednak do skorupy żółwia przyczepi się zbyt wiele pąkli, może to spowodować poważne problemy.

Na szczęście jeden człowiek na Sri Lance znany jako Chika Boy pomaga swoim lokalnym żółwiom morskim usuwając ich pąkle.

W niedawnym wideo udostępnionym na YouTube Chika Boy ujawnia, jak pomaga jednemu konkretnemu żółwiowi, który na swojej skorupie miał dużą ilość pąkli.

Chociaż nie jest oczywiste, że żółw cierpi, małe skorupiaki mogą czasami prowadzić do infekcji, mogą utrudniać jedzenie, a nawet powodować, że żółw słabo widzi.

„Przeciążenie pąkli uniemożliwi prawidłowe poruszanie się i pływanie żółwia” – wyjaśnia Chika Boy.

„Wtedy żółw stanie się wolniejszy niż zwykle z powodu zwiększonego ciężaru skorupy żółwia, trudno będzie mu znaleźć pożywienie. Ponadto, jeśli pąkle są przyczepione w pobliżu oczu żółwia, jego wzrok ulegnie pogorszeniu. Szkodliwe są również pąkle przyczepione w pobliżu pyska żółwia. Żółw nie będzie w stanie prawidłowo jeść z powodu nadmiernych pąkli.”

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

Chika Boy używa tasakowego noża, aby ostrożnie odrywać każdą pąkle. Niektóre są łatwiejsze do usunięcia niż inne, ale w końcu udaje mu się usunąć wszystkie. Chika Boy następnie sprowadza żółwia z powrotem na plażę, gdzie został schwytany, szczęśliwie biegnąc w kierunku oceanu.

W innym, podobnym wideo, Chika Boy ratuje innego żółwia morskiego zaplątanego w sieć rybacką, a także usuwa wszystkie jego pąkle. Dzięki miłemu miłośnikowi przyrody te wrażliwe morskie stworzenia mają kogoś, kto się nimi zajmuje.

Zobacz poniżej, jak Chika Boy usuwa pąkle z żółwia morskiego. Możesz także obejrzeć więcej wideo na jego YouTube.

Czytaj: Żółw uważany za wymarły od 112 lat znaleziony na Galapagos

Ten facet na Sri Lance pomaga lokalnym żółwiom morskim usuwając ich pąkle.

CHIKA BOY: Instagram | Facebook | TikTok | Twitter | YouTube

johannesfloe.com – Art to remember