Zobacz, jak zrzucają z powietrza tysiące ryb w jeziorach Utah

0
391
Utah Division of Wildlife Resources/YouTube

Zrzucanie ryb jest częścią zarybiania jezior rodzimymi i rekreacyjnymi rybami.

W zeszłym tygodniu Wydział Zasobów Dzikiej Przyrody w stanie Utah zrzucił z powietrza tysiące ryb do ponad 200 jezior w całym stanie.

Jest to część corocznych wysiłków departamentu na rzecz zarybiania jezior rybami, które pochodzą z tych jezior i są wykorzystywane do wędkarstwa rekreacyjnego. W tym roku udostępnili wideo zrzucania ryb na swoim kanale YouTube.

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy zrobili coś takiego. Zrzut ryb jest praktykowany od 1950 roku, jak wynika z dokumentu udostępnionego przez rząd stanowy.

Czytaj: „To działa!”: wideo pokazuje zwierzęta korzystające z pierwszego wiaduktu dla dzikich zwierząt w Utah

Tradycyjnie zarybianie odbywa się poprzez przewożenie zbiorników z młodymi rybami, które są przewożone samochodami ciężarowymi, ale Utah ma wiele jezior położonych na dużych wysokościach, do których trudno dotrzeć drogami zmotoryzowanymi.

Departament często stosuje kreatywne metody, takie jak wysyłanie biologów na wędrówkę z mniejszymi „prowizorycznymi” zbiornikami do przechowywania i używanie koni lub pojazdów terenowych (ATV) do poruszania się po trudnym terenie, ale zrzucanie ryb z powietrza było jak dotąd najłatwiejszą metodą.

Samolot posiada wiele zbiorników, które pozwalają na wypuszczenie różnych gatunków ryb podczas jednej podróży, unikając również monokultur.

Ryby są ważone przed podróżą, a pojedynczy zrzut może uwolnić do 35 000 małych rybek. Te 2-7 cm ryby trafiają do tamtejszych jezior. Departament Ochrony Przyrody przeprowadził również badania dotyczące przeżywalności ryb po zarybieniach w powietrzu i doszedł do wniosku, że wskaźniki przeżywalności są dość wysokie.

Czytaj: Kanion Bryce – kanion, który nie jest kanionem.

Chociaż departament nie określił, jakimi gatunki ryb zarybiali, Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa twierdzi, że najczęściej stosowanymi gatunkami w zarybianiu są karp, pstrąg tęczowy, tilapia nilowa i sandacz.

johannesfloe.com – Art to remember