Zobaczcie most, który prowadzi kierowców do ataków paniki

0
639

Już samo patrzenie na ten most jest przerażające!

Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, wiele rzeczy może być przerażających. Jest taki jeden most na świecie, którego boją się nawet doświadczeni kierowcy.

Ze względu na swój niepowtarzalny kształt znany jest jako „Most Rolocoster”. W rzeczywistości jest to most „Eshima Ohashi” znajdujący się w Sakaiminato w Japonii.

Czytaj: 144-letnia wisteria w Japonii wygląda jak różowe niebo

Rzeka Nakaumi, która płynie pod spodem jest spławna, więc przy budowie mostu głównym zadaniem nie było zakłócanie ruchu łodzi. Oznacza to, że most musiał być wystarczająco wysoki po to, aby łodzie mogły płynąć dalej bez zakłóceń ze strony ruchu pojazdów. Most musiał być na tyle wysoki, żeby nawet największe łodzie mogły pod nim łatwo przepłynąć.

Kierowcy muszą najpierw podjechać w górę, a następnie w dół pod tym samym kątem. To cud inżynierii, zaprojektowany tak, aby kierowcy mogli wjeżdżać i zjeżdżać z bardzo stromego wzgórza. Nawet zdjęcia tego mostu są przerażające.

i2-prod.mirror.co.uk

Władze lokalne twierdzą, że most jest bezpieczny dla wszystkich pojazdów. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, jest to najszczersza prawda i jak dotąd na moście nie wydarzyły się żadne wypadki. W rzeczywistości kąt nachylenia przęseł oscyluje między 5,1 i 6,1 proc.

Most Eshima Ohashi jest jedną z 24 najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście i co roku odwiedza go wielu turystów. To wyjątkowe doświadczenie, nawet jeśli może być trochę przerażające.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

innerstrengthzone.com

Codziennie w przepisowym tempie 40 km/h, 15 tys. samochodów przejeżdża ponad wodami przybrzeżnego jeziora Nakaumi na drodze łączącej prefektury Tottori i Shimane.

Nie ma znaczenia, po której stronie mostu się znajdujesz, obserwowanie samochodów jadących w górę i w dół po stromym zboczu jest ekscytujące.

Możesz zobaczyć most Eshima Ohashi w poniższym filmie:

Czy odważyłbyś się przejechać ten most?

Czytaj: Ten niesamowity most zamienia się w tunel i łączy Danię i Szwecję