Zwalcz ból głowy bez tabletek w jedyne 10 minut!

0
1059
zdjęcie: pixabay.com

Ból głowy to nic przyjemnego. Każdy z nas doskonale zna ten ból. Szacuje się, żę w ciągu roku aż 90% populacji odczuwa ból głowy. Głowa może boleć z wielu powodów. Tak samo jest kilka rodzai bólu. Dziś podpowiadamy jak zwalczyć każdy rodzaj bólu głowy w 10 minut bez faszerowania się niepotrzebnie lekami.

Ból głowy doświadczył każdy z nas. To jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości Polaków. Ból pojawia się co jakiś czas. Utrudnia pracę, sprawia, że chce nam „pęknąć” głowa, drażni nas wtedy nawet bicie zegara – drażni nas dosłownie wszystko i wszyscy. Sprawdź, jak zwalczyć ból głowy w 10 minut bez lekarstw.

Ból głowy pomoże zwalczyć akupresura. Polega ona na masażu odpowiednich punktów ciała, co w efekcie daje ukojenie przy różnych dolegliwościach organizmu. Wiele badań naukowych potwierdza korzystny wpływ akupresury na organizm.

Jak masować, aby przynieść ulgę?

Masaż należy wykonywać w cichym i spokojnym miejscu, najlepiej, gdy masz chwilę dla siebie i nikt nie będzie Cię rozpraszać. Należy wygodnie usiąść i się zrelaksować przez chwilę. Masaż jest bardzo krótki, więc każdy znajdzie jedną minutę. Masaż należy wykonywać delikatnymi, okrężnymi ruchami. Ból powinien ustąpić po około 10 minutach od masażu.

1.GDY MASZ ZMĘCZONE OCZY

Kiedy czujesz, że Twoje oczy są bardzo zmęczone, pomocny okaże się masaż tzw. punktu trzeciego oka, który znajduje się pomiędzy brwiami w górnej części nosa, łączącej czoło, brwi i nos. Masaż tego czerwonego punktu na zdjęciu poniżej poprawi Ci również ostrość w widzeniu i zmniejszy męczący katar. Uciskaj ten punkt tylko przez minutę lub masuj okrężnymi ruchami. Po 10 minutach poczujesz ulgę.

Zdjęcie: healingwithzen.com

2. UDROŻNIENIE ZATOK

Tym razem punkty są 2 i znajdują się po obu stronach nozdrzy. Ich masaż pomaga udrożnić zatoki, zmniejszyć ból głowy, ból zębów i złagodzić stres. Pomaga także rozluźnić obszary nad oczami, w których mogą tworzyć się linie zmartwień.

Zdjęcie: healingwithzen.com

3. ROZLUŹNIENIE OKOLICY OCZU

Podążaj wzdłuż zakrętu kości brwiowej i zatrzymaj się na środku naturalnych brwi. Jest to punkt, dzięki któremu można rozluźnić okolice oczu. Ze względu na delikatną część twarzy, skóra wokół oczu jest zwykle pierwszym obszarem, w którym zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Niezwykle ważny jest delikatny nacisk podczas masowania tego punktu twarzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bardzo dobry przepis na odnowę stawów, który zapobiega zapaleniu – f7dobry.com

Zdjęcie: healingwithzen.com

4. ZMNIEJSZENIE OBRZĘKU TWARZY

Punkt bezpośrednio pod kośćmi policzkowymi na szczęce doskonale nadaje się do masażu, aby zmniejszyć obrzęk twarzy, zwłaszcza na policzkach. Masaż tych punkcików pomaga także rozluźnić mięśnie policzków i oczu.

Zdjęcie: healingwithzen.com

5. CHORE ZATOKI

Kolejny punkt znajduje się w górnej części rowka nosowo-wargowego po prawej i lewej stronie podstawy nosa. Masaż tych punktów będzie ratunkiem dla osób, które chcą zapobiec śmiechu, ale także dla osób cierpiących na chore zatoki.

Zdjęcie: healingwithzen.com

6. ROZLUŹNIENIE TWARZY

Pośrodku nosa znajdziesz punkt, który nie tylko pomoże rozluźnić całą twarz, ale jest często używany do uspokojenia umysłu i złagodzenia stresu. Kolejny punkt nie znajduje się na twarzy, tylko na wysokości obojczyków i jest ważny, ponieważ pomaga rozluźnić mięśnie szyi. Jest to punkt zgodny z akupunkturą twarzy, ponieważ obejmujemy w tym zarówno twarz, jak i szyję.

Zdjęcie: healingwithzen.com

Udostępnij to swoim znajomym. Niech nie faszerują się niepotrzebnie lekami.

Zerknij proszę na naszą stronę f7city.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów.