Zwierzęta wędrują po ulicach miast w poszukiwaniu jedzenia

0
746

Zwierzęta wkroczyły do miast, podczas gdy ludzie siedzą w domach i mieszkaniach z powodu koronawirusa.

W wielu krajach wprowadzona została domowa kwarantanna. Nie działają szkoły, na ulicach są pustki, większość ludzi nie wychodzi z domu.

Chociaż niektóre rządy zachęcają do spacerów na zewnątrz (o ile zachowana jest odległość od innych ludzi), wiele osób zupełnie zapomniało o świecie zewnętrznym. Zaszyli się w domu dla własnego bezpieczeństwa.

Cóż, życie toczy się dalej, a ludzie zauważają nieoczekiwany wynik kwarantanny. W krajach takich jak Japonia, Włochy i Tajlandia ludzie zaobserwowali zwierzęta wędrujące po ulicach miast.

I tak na przykład w Japonii, jelenie, które zazwyczaj żyją tylko na terenie parku Nara, wyszły na ulice w poszukiwaniu jedzenia. Zwykle w parku roi się od turystów, którzy dokarmiają zwierzęta, ponieważ żyjące tam jelenie są lokalną atrakcją Japonii.

Turyści zwykle kupowali krakersy sprzedawane w parku, przeznaczone specjalnie do karmienia jeleni, jednak ponieważ liczba odwiedzających gwałtownie spadła w ostatnich tygodniach, jelenie nie miały innego wyjścia i musiały opuścić ten teren w poszukiwaniu jedzenia.

Czytaj: Bajkowy moment między dziewczyną a jeleniem w Japonii w parku Nara.

Ludzie w mieście Nara w Japonii donieśli, że jelenie, które zwykle pozostają w parku, wędrują po ulicach miast.

okadennis

Pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów jeleni, które wędrują ulicami Nara. Użytkownik Twittera okadennis opublikował kilka zdjęć jeleni spacerujących po mieście.

okadennis
okadennis
okadennis
okadennis
okadennis
okadennis

Kolejne wideo pokazuje grupę głodnych małp na placu miejskim w Lopburi w Tajlandii.

Publisert av Sasaluk Rattanachai Tirsdag 10. mars 2020

We Włoszech zaobserwowano podobne zjawisko. Ludzie udostępniają zdjęcia, na których widać spacerujące zwierzęta (owce, dziki i konie) w poszukiwaniu jedzenia. Większość ludzi, którzy opublikowali te zdjęcia, była dość rozbawiona sytuacją, pomimo otaczających ją żmudnych okoliczności.

Czytaj: Wenecja bez turystów odżyła – ryby zaczęły pływać w przezroczystej wodzie

taylorswifh
taylorswifh

Inny Włoch poinformował o koniu: „W moim rodzinnym mieście pojawił się przypadkowy koń”.

dopo-magari-lo-cambio

Kolejny Włoch udostępnił zdjęcie owiec włóczących się po ulicach.

bi-until-theday-idie

Czytaj: KRAKÓW ŚWIECI PUSTKAMI. TAK WYGLĄDA MIASTO PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA