Zwyciężczyni loterii oddała połowę swojej fortuny potrzebującym

0
214

Zwyciężczyni loterii, która zgarnęła 115 milionów funtów, rozdała ponad połowę swojej wygranej, powiedziała, że jest „uzależniona” od pomagania innym.

W 2019 roku Frances Connolly z Irlandii Północnej i jej mąż Paddy wygrali 144,5 milionów dolarów w loterii EuroMillions. Trzy lata później ujawniła, że rozdali 75,2 miliona dolarów ze swojej fortuny, zakładając dwie fundacje charytatywne.

Kobieta uzgodniła ze swoim mężem Patrickiem budżet na cele charytatywne, ale już wydała to, co zaplanowali do 2032 roku. Frances przyznała, że jest uzależniona od dawania innym i pomagania.

Para z Moira w hrabstwie Down oddała już swój budżet na cele charytatywne na 2022 rok i w rzeczywistości oddała już to, co przekazałaby do 2032 roku, gdyby trzymała się tego, co zaplanowała z mężem.

Connolly, była pracownica socjalna i nauczycielka, założyła dwie fundacje charytatywne, jedną w Irlandii Północnej, nazwaną na cześć jej zmarłej matki Kathleen Graham, która zmarła w Boże Narodzenie 2017 roku, a drugą, PFC Trust w Hartlepool, wspierającą lokalnych młodych opiekunów, osoby starsze i uchodźców, w hrabstwie Durham w Anglii, gdzie mieszkają.

Początkowo rozdawali duże pieniądze przyjaciołom i rodzinie.

Przez całe życie Connolly dawała coś komuś, będąc wolontariuszem w St. John Ambulance od 9 roku życia i założyła infolinię Aids, gdy była studentką w Belfaście, ale teraz przeniosła to na inny poziom. „To daje szum i uzależnia” – powiedziała.

„Teraz jestem od tego uzależniona”.

Szacuje, że rozdała 60 milionów funtów, ale nie prowadzi rachunku, żartując, że martwiłaby się, gdyby zobaczył to jej 57-letni mąż.

Czytaj: Łódź Design Festival w tym roku pod hasłem RE:GENERACJA

Para Frances (55 lat) i Paddy (57 lat) mają trzy córki – Catrine (34 lata) i bliźniaczki, Fionę i Natalię (26 lat). Pomimo ich bogactwa, największą inwestycją, jaką dokonali dla rodziny, jest sześciopokojowy dom w hrabstwie Durham z siedmioma hektarami ziemi.

Paddy jeździ używanym Astonem Martinem i nadal prowadzi działalność związaną z tworzywami sztucznymi. Frances wspiera lokalne grupy społeczne, które pomagają ludziom w znalezieniu pracy, wspierają uchodźców i młodych opiekunów oraz zapewniają elektroniczne tablety dla osób starszych, aby mogli połączyć się z rodzinami.

Pani Connolly odrzuca pomysł wydawania pieniędzy na luksusy, takie jak jachty, mówiąc, że doniesienia o kimś, kto wyda 25 000 funtów na butelkę szampana, sprawiły, że pomyślała, że te pieniądze mogły pomóc młodej osobie kupić dom.

Zapytana, czy była szczęśliwa, mogąc oddać tak dużo swojego bogactwa, odpowiedziała: „Och, komu potrzebne są te wszystkie pieniądze?”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zapytana przez PA News, dlaczego cieszy się, że tak wiele rozdała, odpowiedziała: „Dlaczego nie miałabym się cieszyć? Robiłam to przez całe życie. Wiem, że byłabym milionerką, gdybym odzyskała wszystkie pieniądze, które rozdawałam przez lata”.

Teraz przestała rozdawać duże kwoty, ale przyznaje, że już rozdała to, co planowała rozdać do 2032 roku.

„To było w styczniu… robimy budżet co roku, sprawdzamy, ile wydajemy. I okazało się, że rozdaliśmy to, co miało być do 2032 roku. Być może będziemy musieli to zmienić. „

Czytaj: Fizyczne dotykanie pieniędzy może znacznie zmniejszyć stres i ból

Choć wygranie tak dużej sumy odmieniło ich życie, Frances zaznaczyła, że nie zmieniło to jej osobowości.

„Jeśli jesteś głupi, zanim to zdobędziesz, będziesz głupi później” – powiedziała.

„Pieniądze nie uczynią Cię rozsądnym. Pieniądze wyzwalają Cię, abyś był osobą, którą chcesz być. Gdybym miała jakąś radę dla zwycięzcy, to właśnie to bym powiedziała.”

„Zastanów się, jakim jesteś typem osoby i jakim typem osoby chcesz być”.

W 2020 roku powiedziała iNews: „Bardzo się cieszyłam pomagając innym ludziom. Karty przypominają o sile loterii i o tym, jak zmieniła nie tylko nasze życie – ale także innych ludzi”.