Życie w czasach PRL-u {WIDEO}

0
2063
Zdjęcie: YouTube.com

Jak było w PRL-u? Ci starsi z reguły wspominają z sentymentem, mówią, że to były złote czasy. Inni z kolei wspominają PRL jako tragikomiczny okres i rację przyznają im historycy, ekonomiści i wszyscy, którzy nie boją się spojrzeć na rzeczy z dystansu. Jak naprawdę wyglądało życie za „komuny”?

PRL – dla młodych to historia, o której mogą się dowiedzieć z książek, internetu, albo od starszych osób. Za to starsi przeważnie powiedzą, że w czasach PRL-u żyło się lepiej. Życie upływało pod znakiem braku wolności, braku towarów, kolejek przed sklepami, represji politycznych.

PRL to były czasu wielu paradoksów. Zarabiało się, pomimo że się nie pracowało. I to niemało, po bo kilka tysięcy złotych, ale nie można było nic za nie kupić. W sklepach nie było dosłownie niczego, a i tak trzeba było stać w kolejce kilka dobrych godzin. Polacy stali się mistrzami w kombinowaniu. Kupowali towar, a później wymieniali się między sobą. Dziś można kupić wszystko bez żadnego problemu, dlatego tak wiele dóbr trudnych do zdobycia w czasach PRL-u, do dziś przez starsze osoby są wspominane z sentymentem.

Co to były „kartki”? Jakie papierosy zwalały ludzi z nóg? Skąd wziął się zwyczaj walenia w dno butelki wódki? Jak władza próbowała walczyć z niedoborem, np. mięsa? Czy przyjaźń z ZSRR była dla nas opłacalna?

Zapraszam do oglądania „Historia bez cenzury”.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl