To małe zwierzę wygląda jak mieszanka myszy, królika, świni i kangura

0
2343

Nasza Matka Natura tworzy czasem dziwne rzeczy, a mały skocznik długouchy jest tego doskonałym przykładem. No tylko spójrz na to maleńkie stworzenie.

To urocze zwierzę ma mysie ciało, królicze uszy, świński pysk i tylne nogi, które wyglądają jak miniaturowy model kangura. Poważnie, jaki to rodzaj pokemona? Nigdy nie słyszałam o nim.

Skocznik długouchy jest tak tajemniczy, tak dziwny i tak uroczy, że ludzie w Internecie wydają się być absolutnie zakochani w tym małym stworzeniu.

Skocznik długouchy wygląda jak skrzyżowanie myszy, królika, świni i kangura.

officialzsl/Instagram

Skocznik długouchy jest rzadkim nocnym gryzoniem podobnym do myszy z nogami, wyjątkowo dużymi uszami i długim ogonem. Ciało zwierzęcia ma od 7 do 9 cm długości, a jego ogon jest dwukrotnie większy. Zwierzę zostało prawdopodobnie po raz pierwszy złapane na filmie na wolności w 2007 roku podczas wyprawy Towarzystwa Zoologicznego w Londynie na Gobi.

Czytaj: Jelonek czubaty – jeleń z kłami wampira

Poza tym zwierzę ma największe uszy w całym królestwie zwierząt.

joelsartore/Instagram

Zwierzę pochodzi z pustyń południowej Mongolii i północno-zachodnich Chin. Ponieważ prowadzą głównie nocny tryb życia, spędzają dzień w podziemnych norach, które sami wykopali. Jeśli chodzi o dietę, zjadają głównie owady latające.

Żywotność skocznika długouchego wynosi od 2 do 3 lat.

Jego uszy stanowią około dwóch trzecich wielkości ciała.

valeriymaleev_photographer/Instagram

Ze względu na duże tylne nogi przypominające nogi kangura zwierzę potrafi skakać dość wysoko. Przednie nogi są stosunkowo małe i nie używa ich do poruszania się.

„Skoczniki długouche mają bardzo nieregularną lokomocję, przyjmują zygzakowatą trajektorię i potrafią skakać kilka centymetrów zarówno w pionie, jak i w poziomie, mimo że zwykle są wielkości Twojej pięści” – mówi Talia Yuki Moore, absolwentka Harvardu, badająca poruszanie się trzech gatunków skoczników dla National Geographic.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Ogon jest dwukrotnie większy od ciała.

Czytaj: Mówisz po „krakosku”? Weź udział w wyjątkowym konkursie Biblioteki Kraków